YBS Hangi Programları Kullanıyor-1

Merhaba sevgili okurlarım bu gün ki yazımızda yönetim bilişim sistemleri öğrencilerin kullandıkları programlardan bahsedeceğiz. Bu bir seri şeklinde devam edecek  ilk olarak başlangıç seviyesi programları inceleyelim ve ne işe yaradıklarını sizinle paylaşmaya çalışalım.

Genellikle dersler üniversiteden üniversiteye  farklılık gösterse de göreceğiniz programlar hemen hemen aynı olacaktır.Programları şöyle sıralayalım.

1.Microsoft Office Word

Word

Office programlarından biri olan Word yazı yazma, yazıların düzenini, rengini, boyutunu ayarlama gibi özellikleri bulunurken bunun gibi birçok bilmediğiniz özelliği Microsoft Office Word ile öğrenmeye çalışacaksınız.

2.Microsoft Office PowerPoint

PowerPoint

Yine Office programlarından olan PowerPoint size sunum konusunda destek sağlayan ve çok güzel sunumlar, yarışmalar ve bunun gibi birçok özelliği içinde barındıran Office programlarından birisidir.

3.Microsoft Office Excel

excel

Office programlarından birisi olan Excel ile hesaplarınızı, kayıtlarınızı, karşılaştırmalarınızı ve bunun gibi birçok özelliği kolayca yapabilirsiniz.

4.Kısmen (Linux)

Linux

Bazı hocalarınız bu programların yanında Linux dersi de verebilir tanıtım amaçlı ancak vermezlerse bile sistem güvenliği alanında uzaman olmak istiyorsanız Linux kullanmaya bugünden başlarsanız sizin için çok iyi olur.

5.MATLAB

Matlab

Kodlama alanında size başlangıç niteliğinde destek olacak programlardan bir tanesi de MATLAB kafanızdaki programları yazabileceğiniz algoritma mantığını kavrayabileceğiniz mühendisliğin vazgeçilmezi olan programlardan birisidir.

2. Yazımızda daha kapsamlı diğer programlara değindik devamı..

Yorum Bırakın